نوین سئو
آموزش سئو و بهینه سازی سایت

کانتنت مارکتینگ یا Content Marketing به معنی بازاریابی محتوا بوده و یک عامل کاملا موثر و کارآمد در برندینگ و بهبود رتبه سایت است. مهمترین عیار و هدف گوگل برای تعیین رتبه بندی بحث محتواست. این موضوع ارتباط مستقیم با کیفیت و کاربرپسند بودن محتوا دارد. در واقع گوگل قصد دارد با بهترین نتیجه را در صفحات نتایج جستجو به کاربر نمایش دهد. در این مقاله بصورت کامل در مورد اصول بازاریابی محتوایی بحث خواهیم کرد. از شما دعودت می کنیم در ادامه با موضوع بازاریابی محتوا همراه ما باشید.

بازاریابی محتوا

بازاریابی محتوا ( کانتنت مارکتینگ )

سایت نوین سئو را در نظر بگیرید. بیشترین تمرکز سایت بر روی جذب ورودی از کلمات در حوزه سئو و بهینه سازی سایت است. اگر شما از طریق جستجوی عبارت بازاریابی محتوایی و یا هر عبارت نزدیک به آن وارد سایت ما شده اید این موضوع به منزله موفقیت سایت ما در بحث کانتنت مارکتینگ است. ممکن است هر یک از شما که در حال حاضر در حال مطالعه این مقاله هستید در آینده نزدیک تبدیل به مشتری یا کاربر دائمی سایت شوید. کافیست در کانتنت مارکتینگ این اصول را رعایت کنید.

محتوا پادشاه است

محتوا پادشاه است

محتوا پادشاه است! شاید این جمله را بارها و بارها شنیده باشید. اما آیا تابحال بصورت مفهومی به آن توجه کرده اید؟ در حقیقت محتوا اصلی ترین ابزار تعامل بین صاحبان کسب و کارها و مخاطبان است. در سئو سایت نیز محتوا به عنوان یک ابزار کارآمد و موثر ، زیرساخت لازم برای سرازیر شدن حجم انبوهی از کاربران به سایت را فراهم می کند.

اصول بازاریابی محتوا در سئو

برای رتبه بندی نتایج گوگل بیش از 200 فاکتور اصلی نقش دارند که محتوا را می توان مهره اصلی دانست! البته نباید این تصور را داشت که تنها با محتوا می توان به نتیجه مورد نظر در گوگل دست یافت بلکه منظور این است که محتوا جزو شاخص های اصلی اینکار است. حتما جمله معروف “همه برای یکی و یکی برای همه” را شنیده اید! در سئو سایت برای کسب نتیجه در گوگل نیز همه سایت یک صفحه را بالا می آورد و هر صفحه کل سایت را! طبق نتایج بدست آمده از تجربه سالها فعالیت، سایت هایی که روی تولید محتوای باکیفیت و با توجه به اصول کانتنت مارکتینگ کار می کنند نتیجه بهتری در سئو می گیرند و حتی در کلمات کلیدی رقابتی نیز وضعیت بهتری دارند! اهمیت بازاریابی محتوا به حدی است که بزرگترین کسب و کارهای آنلاین و غیرآنلاین دنیا نیز آنرا انجام می دهند. زیرا در غیر اینصورت تا چند سال آینده جایگاه و ارزش خود را از دست می دهند یا بشدت تضعیف می شوند! همانطور که می دانید تولید محتوا یک استراتژی کارآمد در سئو است. همواره می بایست به این موضوع توجه داشته باشید که محتوا باید هدفمند سازی شده و برای کاربر مفید باشد. در حقیقت محتوای مفید توانایی زمینه جذب کاربر از طریق موتورهای جستجوگر یا سایر منابع را مهیا کرده که بخش قابل توجهی از آنها مستعد تبدیل شدن به مشتری یا کاربر دائمی هستند. در زیر به موارد مهم در اصول بازیابی محتوا اشاره شده است. پیشنهاد می شود حتما موارد زیر را رعایت نمایید:

  • تولید محتوای کاربرپسند، مفید، باارزش بصورت علمی و نو
  • استفاده از راهکارهای جذب مخاطب و ترغیب آنها به سمت خدمات سایت در محتوا
  • توجه به نیازهای مخاطبین و ارزش دهی به آنها
  • طرح موضوع بصورت واضح ، روشن و قابل فهم برای عموم
  • استفاده از تصاویر، اینفوگرافیک، پادکست و ویدئو در بین محتوا
  • توجه به اصول سئو داخلی در تولید محتوا به منظور کسب رتبه مناسب در نتایج گوگل
  • کار بر روی ساختار سایت و ارتباط هوشمندانه بین صفحات مرتبط سایت

نتیجه گیری و جمع بندی بازاریابی محتوایی

بازاریابی محتوایی در سطوح مختلف با راهکارهای متعددی قابل اجراست. بازاریابی محتوا تنها به سایت خودمان محدود نمی شود و می توان اینکار را رسانه های دیگر نیز انجام داد اما به شیوه های درست که در انتها موجب ارجاع مخاطبان به سایت ما شود. پس اگر تابحال وارد بازاریابی محتوا نشده اید تامل نکنید و از همین امروز شروع کنید! نگران مشکلات و مسائل آن نباشید و به این موضوع اعتقاد داشته باشید که املای نوشته نشده غلط ندارد! مطمئنا اگر به این حوزه وارد شوید با پژوهش و پشتکار پس از مدتی کوتاه تبدیل به متخصص تولید محتوا خواهید شد. منتظر بازخوردهای مثبت شما در نوین سئو هستیم.

آموزش سئو با نوین سئو