نوین سئو
آموزش سئو و بهینه سازی سایت

برند به معنی هویت غالبا تجاری یک مجموعه ( کسب و کار ، سایت ، شرکت و … ) است. به تمامی اقدامات و تلاش هایی که در جهت رشد یک برند انجام شود برندینگ یا برندسازی گفته می شود. البته می بایست توجه داشته باشید قبل از اقدام به برندینگ باید طرح جامع و روشنی در مورد کسب و کار خود داشته باشید. به این معنی که هدف حداقل چند ساله برای توسعه کسب و کار تعیین و بر روی آن تمرکز شود. در ادامه مجموعه عواملی که در ایجاد و توسعه یک برند نقش دارند را مطرح خواهیم کرد.

تاثیر برندینگ در کسب و کار

تاثیر برندینگ در کسب و کار

با برندینگ نام و نشان کسب و کار در ذهن و ناخودآگاه کاربر ثبت خواهد شد. به همین جهت تاثیر برندینگ در کسب و کار به حدی بالاست که باید بخش عظیمی از نیرو و توان تبلیغاتی بر روی این موضوع اختصاص داده شود. همانطور که می دانید دستیابی به مشتریان جدید بسیار سخت از حفظ مشتریان فعلی است. از اینرو برندینگ یک راهکار کاملا موثر و علمی برای دستیابی به مشتریان جدید و همچنین حفظ مشتریان فعلی است. اگر توجه کنید برندهای بسیار معروفی را خواهید دید که با وجود اعتبار و برند قدرتمند همچنان در حال توسعه و برندینگ بیشتر هستند. این اقدامات در شرکت های بزرگ بیش از آنکه به هدف جذب مشتریان جدید انجام گیرد برای حفظ اعتبار و ارزش فعلی آن شرکت انجام می گیرد. حفظ اعتبار در کسب و کارهای بزرگ یک دغدغه تمام عیار است.

سئو یا برندینگ؟ مساله این است!

برای کسب و کارهای آنلاین هر دو مساله سئو و برندینگ اهمیت بسیار بالایی دارد. سئو می تواند سکوی پرتاپ برندینگ باشد. لزوما برندینگ با تبلیغات مستلزم صرف هزینه بسیار بالایی است. این موضوع ممکن است برای کسب و کارهای کوچک یک مانع و چالش بزرگ محسوب شود. در اینجا برندسازی توسط سئو سایت بهترین راهکار است. البته مسلما سئو و بهینه سازی سایت نیز مستلزم صرف هزینه بصورت جذب یا همکاری با نیروی انسانی متخصص می باشد. اما می بایست توجه داشت که هزینه اینکار در مقایسه با تبلیغات بسیار اقتصادی تر است. البته این موضوع نیز حائز اهمیت است که صرفا تمرکز بر روی یک زمینه و کانال کار اصولی نیست و همزمان با آن می بایست روی مسائلی مانند تبلیغ ، اعتماد سازی ، افزایش کیفیت ، تقویت خدمات ، پشتیبانی و … نیز کار شود.

موارد قابل توجه در خلق برند

خلق برند و ثبت آن برای حفظ حقوق مادی و معنوی یک چالش کاملا جدی محسوب می شود. علاوه بر این تاثیرگذاری برند بحث بسیار مهمی در خلق برند است. برند باید متناسب با وضعیت و ساختار کسب و کار پایه ریزی شود.

تاثیر رنگ و گرافیک در برندینگ

تاثیر لوگو و گرافیک در برندینگ

یکی از مواردی که برای توسعه کسب و کار می بایست به آن توجه کرد تاثیر رنگ و گرافیک در برندینگ است. اگر راه اندازی و توسعه اصولی یک کسب و کار مطرح است باید در ابتدای کار ، طرح یا نشان تجاری برای آن در نظر گرفت و این ساختار می بایست تا انتها در برندسازی کسب و کار رعایت شود. اگر نیاز به تغییر طرح و نشان نیز باشد می بایست در جهت تکمیل و توسعه برندسازی صورت پذیرد. در واقع رنگ ، لوگو و گرافیک در ناخودآگاه کاربر ثبت شده و به تثبیت کسب و کار کمک شایانی می کند.

آموزش سئو با نوین سئو