نوین سئو
آموزش سئو و بهینه سازی سایت
تاثیر عمر دامنه در سئو
برچسب‌ها:, , , ,

تاثیر عمر دامنه در سئو

تاثیر عمر دامنه در سئو کاملا منطقی است. البته صرفا در نظر گرفتن سن دامنه از روز ثبت دامنه اهمیت بالایی ندارد. چیزی که اهمیت بیشتری دارد این است که از چه زمانی سایت و صفحات آن در وب ایندکس شده اند. در واقع گوگل به صفحاتی که عمر بالاتری داشته و زودتر در دیتابیس نتایج جستجو ثبت شده باشند اهمیت به نسبت بیشتری می دهد. این جمله به این معنی نیست که صرفا عمر محتوا مورد توجه قرار می گیرد بلکه منظور این است که یکی از چند صد فاکتور موثر در رنکینگ گوگل موضوع عمر محتواست.

تاثیر عمر دامنه در سئو

تاثیر عمر دامنه در سئو به حدی نیست که سایت های نوپا را نا امید کند. همانطور که گفته شد سن دامنه به حد معقولی در رنکینگ اثر دارد و با فاکتورهای دیگر در کنار هم نتیجه نهایی را در نتایج جستجو مشخص می کنند. اگر سایت شما نوپاست به هیچ عنوان نگران رقابت با سایت های با سن بالاتر نباشید. بر روی تولید محتوا با دارا بودن شاخصه های کیفیت ، کاربر پسند و تازه بودن تمرکز کنید تا به راحتی عامل سن دامنه را جبران و از رقبا پیشی بگیرید!

ارتباط سن دامنه با سئو

در واقع گوگل با اهمیت دادن به سن دامنه به دنبال اثبات اصل پایداری و اعتبار است. سایت های با عمر بالاتر به نحوی پایداری و بقای خود را هر چند بصورت نسبی به گوگل اثبات کرده اند. قدرت یا اتوریتی دامنه بحثی مرتبط با این موضوع است که در آن سن دامنه نیز تا حدودی مطرح است اما بیش از آن اعتبار سایت در وب اهمیت بالاتری دارد. یعنی به اینصورت نیز می توان گفت که ممکن است اعتبار یک دامنه 2 ساله بیشتر از یک دامنه 5 ساله باشد! برای روشن روشن مفهوم این ادعا به مثال زیر توجه کنید:

فرض کنید مدیریت یک فروشگاه را بر عهده دارید و حدود 5 سال است که در یک مکان به کسب اعتبار و مشتری مشغول هستید. به یکباره یک فروشگاه با شرایط یکسان شما وارد کار می شود به فروش قابل توجهی نسبت به کسب و کار شما می رسد! این مورد به یک سوال و چالش جدی برای شما تبدیل می شود که چطور چنین چیزی ممکن است؟ پاسخ به این سوال باید بر اساس نتایج آنالیز صورت بگیرد. در مثال فوق مواردی مانند قیمت ، نحوه تبلیغات ، دسترسی ، تنوع ، نحوه برخورد و ده ها مورد دیگر می تواند موثر باشد.

یک مثال عینی برای این موضوع محبوب شدن به یکباره تلگرام نسبت به واتس اپ و سایر اپلیکیشن های پیام رسان در ایران است. دلایلی مانند استفاده از فرصت های محدود ، برندینگ ، رابط کاربری آسان و مسائل سیاسی علت محبوب شدن تلگرام در ایران است.

با موارد ذکر شده فوق این اطمینان را به شما می دهیم که تاثیر عمر دامنه در سئو به حدی نیست که مانع از توسعه کسب و کار آنلاین شما شود. با اطمینان خاطر و برنامه ریزی صحیح به توسعه کسب و کار خود بیاندیشید.

آموزش سئو با نوین سئو