نوین سئو
آموزش سئو و بهینه سازی سایت
کلمات کلیدی

کلمات کلیدی یا کیورد (به انگلیسی Keyword) ، عامل جذب کاربر از منابع خارجی مخصوصا موتورهای جستجوگر هستند. در واقع با تعیین و مشخص کردن Keyword استراتژی تولید محتوا نیز تعیین می شود. انتخاب کیوردهای خوب می تواند موجب بهبود رتبه سایت در گوگل شود. منظور از انتخاب مناسب Keyword این است که بهترین نتیجه ممکن با در نظر گرفتن شرایط بدست آید.

کلمه یا کلمات کلیدی چیست

کلمات کلیدی

هر محتوایی دارای یک یا چند کلمه کلیدی است. در واقع محوریت محتوا بر اساس کلمات کلیدی تعیین می شود. به این معنی که در ابتدا موضوع مشخص و بر اساس آن بهترین کلمات کلیدی برای محتوا انتخاب می شود.

نحوه انتخاب Keywords

ابزارهای بسیاری مانند Google Keyword Planner برای انتخاب کلمات کلیدی وجود دارند. اما ما هیچکدام از آنها را به شما پیشنهاد نمی کنیم. پیشنهاد ما رسیدن به درک صحیح از این موضوع است. در چنین شرایطی بخوبی قادر خواهید بود برای هر موضوعی Keyword های مناسب را انتخاب نمایید. برای اینکار بهتر است به این موضوع فکر کنیم که کاربر در مورد موضوع به دنبال چه عباراتی است؟ برای مثال اگر شخص یا شرکتی به دنبال نرم افزار حسابداری است قاعدتا عبارت نرم افزار یا مشابه آنرا جستجو نمی کند!

مثال : همین امروز از کلینیکی با ما تماس گرفته شد. زمینه فعالیت این کلینیک در مورد زیبایی بود. وقتی طی تماس از شخص، در مورد کیوردهای مورد نظرشان پرسیده شد مواردی مانند لیزر مطرح شد! همانطور که می دانید کسانی که عبارت لیرز را سرچ می کنند از زمینه های مختلفی هستند. حتی در صورت بالا بودن هم ورودی ها بهینه شده نخواهند بود. به همین جهت عبارت لیزر موهای زائد پیشنهاد شد. بهینه شدن کلمات کلیدی به کاهش هزینه سئو نیز کمک زیادی خواهد کرد.

لطفا با طرح سوالات و دیدگاه های خود به بالا رفتن کیفیت مطلب کمک کنید.

آموزش سئو با نوین سئو