نوین سئو
آموزش سئو و بهینه سازی سایت

گوگل دنس چیست؟Reviewed by ali khazraei on Jan 31Rating: 5.0گوگل دنس چیست؟ گوگل دنس چیست؟ توضیحاتی در مورد google dance

گوگل دنس (Google Dance) یا رقص گوگل چیست؟

گوگل دنس یا رقص گوگل یکی از الگوریتم‎های تنظیم شده توسط گوگل است تا به دنبال آن سایت‎ها محک زده شوند. این الگوریتم سبب می‎شود که رنک وب‎سایت شما در نتایج جستجوی گوگل به شکل فزاینده‎ای بالا و پایین شود. گاهی اوقات تا حدی این محک‎ زدن گوگل سخت است که ممکن است غول دنیای جستجو چند روز و یا هفته مقدار زیادی از ایندکس‎های وب‎سایت شما را حذف کند و بعد از انجام ‎آزمایش‎ها دوباره آن‎ها را برگرداند. حتی این احتمال وجود دارد وب‎سایت شما تا چند روز به کل از نتایج جستجو حذف شود!

در حقیقت گوگل دنس چیز بدی نبوده و کاملا طبیعی است و این امکان وجود دارد هر سایتی به آن مبتلا شود. اما جنبه بد ماجرا این است که نه بازه زمانی و نه معیار مشخصی برای این آزمایش رسما از سوی گوگل معرفی نشده است. اکثر وب‎مسترها در این مواقع دستپاچه می‎شوند و با رو آوردن به تغییرات کامل در ساختار کدنویسی و یا خرید بک‎لینک سعی می‎کنند حضور خود در نتایج را بهبود بخشند. اما غافل از این‎که رقص گوگل تنها یک محک دشوار است.

در گذشته جابجایی رتبه‎ای که به دنبال گوگل رقص رخ می‎داد بسیار کوتاه مدت و از چند ثانیه تا چند روز بود. اخیرا با آخرین آپدیتی که گوگل برای الگوریتم پاندا ارائه داده است، به شکل لحظه‎ای تغییرات در سئو وب‎سایت‎ها رصد می‎شود. رنک آن‎ها نیز با ترکیبی از آزمایش‎های گوگل و تغییرات سئوی آن‎ها بیشتر نوسان به خود گرفته و به دنبال آن مدت زمان گوگل دنس افزایش یافته است. اگر کارشناس سئو نباشید بررسی این‎که این تغییرات امتحان گوگل و رقص آن بوده یا این‎که وب‎سایتتان پسرفت یا پیشرفت داشته است بسیار دشوار است.

اهالی سئو این رقص را پاندا دنس نیز می‎نامند زیر فارغ از امتحان گوگل کوچکترین تغییرات در لینک بیلدینگ شما را بررسی و شما را مورد امتحان قرار می‎دهد تا تلاش شما برای بهبود آن سنجیده شود. در این بازه زمانی غالبا مدیران بی‎تجربه و نامطلع از مباحث سئو، با از دست دادن جایگاه خود رو به استراتژی‎های مضر مانند خرید لینک می‎آورند. در این زمان گوگل می‎تواند بررسی کند اعتبار سایت به شکل واقعی یا با هزینه کردن و خرید لینک به دست آمده است، در نتیجه تغییر ناگهانی و کوتاه مدت در رتبه سایت می‎تواند نشان‎‎دهنده گوگل دنس باشد.

اما بایستی خاطرنشان کنیم هر تغییر نیز گوگل دنس به شمار نمی‎رود. گاهی اوقات رقبای شما برای مقابله از روش‎های سئو منفی و سئو کلاه سیاه استفاده می‎کنند و اقدام آن‎ها ممکن است تغییر رنک سایت شما باشد. در نتیجه هر چند وقت یکبار پروفایل لینک خود را بررسی، بر مشکلات سایت نظارت و سپس به دنبال عیب‎یابی و رفع ایراد باشید. اگر مطمئن هستید که هیچ‎کدام از مشکلات رخ داده طبیعی نیست و رنک شما بدون دلیل رو به سقوط یا اوج‎گیری است، احتمالا Google Dance وب‎سایت شما را به بازی گرفته است.

چه اقداماتی بایستی در هنگام گوگل دنس صورت گیرد

همان‎طور که در بالا اشاره کردیم، بدترین اقدام در این موقع از دست دادن خونسردی و رو آوردن به کارهایی مانند بهینه‎سازی مجدد کدها، خرید بک‎لینک، تغییرات در کلمات کلیدی، تغییر عنوان صفحه و هرگونه تغییر در قالب است.

اگر گوگل دنس و وب‎سایت شما با هم ملاقات کرده‎اند، توجه خاصی به تولید محتوا کنید و مانند گذشته تولید و انتشار آن را ادامه دهید. به این آزمایش گوگل به چشم یک فرصت بنگرید و سعی کنید بهترین نتیجه را بگیرید. چون بارها دیده شده است بعد از این بازه زمانی، سایت جایگاهی به مراتب بالاتر را کسب کرده است.


آموزش سئو با نوین سئو