۸ نکته ساده سئو

۸ نکته ساده سئوReviewed by نوین سئو on May 16Rating: 5.08 نکته ساده جهت بهینه سازی و سئواگر میخواهید خیلی ساده و راحت ترفند های سئو را یاد بگیرید این آموزش به شما کمک خواهد کرد.

همان طور که در بخش های قبل گفته شد ،بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) نقش مهمی در آوردن ترافیک وبلاگ یا وب سایت بر عهده دارد.

اما درک آن مشکل است. و با الگوریتم های همیشه در حال تغییر وب لاگ نویسان با تجربه هم همیشه در حال حدس زدن هستند.

دانستن این ۸ فن ساده می تواند به بهینه سازی سایت شما کمک کند این ها نکات کلیدی در امر سئو هستند.

نکات سئو بطور کلی ساده است، فقط با گوگل همراه شوید،  البته میلیون ها مقاله در اینترنت درباره نکات سئو است که بیشترشان مطالب قدیمی را تکرار می کنند. ولی امروز میخواهم لیستی از نکات سئو را توضیح دهم که از وب سایت شما در مقابل  بروز رسانی های جدید گوگل مثل پنگوئن و پاندا که باعث سقوط اکثر سایت ها در نتایج جست وجو میگردد محافظت می کند.
در ادامه ۸ نکته ساده سئو برای شما آورده شده است که با رعایت اصولی آن ها میتوان به بهترین نحو سایت خود را بهینه سازی نمود.
۱- محتوای با کیفیت و منحصر به فرد تولید کنید.
مهمترین نکته در سئو کپی نکردن مطالب است ، محتوای تکراری تاثیر بسیار بدی در سئو شما دارد پس دست به قلم شوید و مطالب مفید کاربرانتان را خودتان تولید کنید. توجه داشته باشید وب سایت بدون مطالب مناسب ارزشی برای موتورهای جستجو ندارد. شما باید مطالبی بگذارید که بازدیدکنندگان را مشتاق کنید تا مطالب شما را به اشتراک بگذارند.
۲- تولید محتوای تازه و بروز رسانی وب سایت
وب سایتی که برای ماه ها تغییر نکند و مطلبی جدیدی نداشته باشد از دید کاربران و موتورهای جستجو یک وب سایت مرده است. موتورهای جستجو و کاربران عاشق مطالب تازه و بروز هستند و این کار بازدید و رتبه وب سایت شما را نزد کاربران و موتورهای جستجو بالا می برد.

۳- تمرکز بر روی یک عبارت کلیدی در هر صفحه

در هر صفحه فقط بر روی یک عبارت کلیدی تمرکز کنید که حداکثر ۵ کلمه باشد مانند : آموزش پیانو در تهران و یا فروش دستگاه لاغری یا طراحی دکوراسیون داخلی در اصفهان. انتخاب یک عبارت کلیدی مناسب برای صفحه، پیش از نوشتن مطلب به شما کمک می کند تا مطلب را مرتبط تر به عبارت کلیدی بنویسد و سعی کنید حداقل عبارت کلیدی را ۵ مرتبه در متن تکرار کنید همین عبارت را میتوان به عنوان کلمات کلیدی نیز استفاده نمود.

۴- وب سایت تان در دسترس همه باشد

مطمئن شوید که مطالب شما ساده باشد و برای خوانندگان قابل فهم باشد. وب سایتتان را طوری طراحی کنید که با کامپیوتر، تبلت و موبایل بخوبی نمایش داده شود و موتورهای جستجو این را متوجه می شوند و به سایت شما اعتبار می دهد.

۵- عنوان صفحه و متا توضیحات را با توجه به عبارت کلیدی صفحه وارد کنید.

 از مهمترین موارد سئو، عنوان صفحه و متا توضیحات است، پس حتما برای هر صفحه آنها را با توجه به عبارت کلیدی انتخاب شده وارد کنید. عنوان صفحه حداکثر ۵ کلمه باشد و نام شرکت را فقط در عنوان صفحه اول وارد کنید بطور مثال : “پورتال ساز| سایت ساز | فروشگاه ساز”. متا توضیحات حداکثر ۴۰ کلمه باشد.

۶- مشارکت برای لینک
در وبلاگ ها و فروم ها (تالار گفتگو) ها فعال باشید و نظرات مفید خود را وارد کنید و فراموش نکنید که هنگام نظر دادن لینک سایت خود را هم وارد کنید.

۷- اجتماعی باشید و پاداش را دریافت کنید.
فعالیت در شبکه های اجتماعی بنظر وقت گیر است اما ارزش تلاش کردن را دارد و رتبه بندی شما را در موتورهای جستجو بالا می برد و ترافیک و بازدید سایت شما را زیاد می کند و مشتریان بالقوه را به سمت وب سایت شما هدایت میکند پس فعالیت در شبکه های اجتماعی اتلاف وقت نیست.

۸- از عشق خود لذت ببرید
وب سایت شما عشق شماست و جستجوگرها نمی تواند شور و شوق را کم کنند حتی اگر رتبه پائینی دارید. پس محتوا خودتان را بنویسید و علاقه خود را به وب سایتتان نشان دهید.
با صداقت کار خود را پیش ببرید و برای بازدید کنندگان ارزش قائل شوید و مطالب مفید برایشان تولید کنید.

مطمئن باشید نتیجه آن را خواهید گرفت