نوین سئو
آموزش سئو و بهینه سازی سایت
SERP چیست ؟
برچسب‌ها:,

SERP چیست ؟Reviewed by ali khazraei on Jan 12Rating: 5.0SERP چیستSERP چیست؟ search engine resault page یا نتایج جستجو های گوگل

واژه SERP مخفف کلمات search engine result page است که به صفحه نتایج موتور جستجو در زمان جستجوی یک عبارت گفته می‎شود. هر SERP بی‎همتا است، حتی در زمانی که جستجو برای یک کلمه کلیدی همسان به وسیله دو کاربر انجام می‎شود. چون موتورهای جستجو از شاخص‎هایی فراتر از کلمات کلیدی به منظور نشان دادن نتایج استفاده می‎کنند.

به عنوان مثال مکان فیزیکی، تاریخچه مرورگر، علایق و حتی معنی کلمات کلیدی همگی مورد بررسی قرار می‎گیرند. به شکل کلی در صفحه نتایج موتورهای جستجو دو جایگاه متفاوت به منظور نشان دادن نتایج حاصل از جستجو دیده می‎شود. اغلب اوقات برترین رتبه‎های نتایج جستجو به وب‎سایت‎هایی اختصاص داده می‎شود که بابت این قضیه پول پرداخت کرده‎اند. دسته دیگر را فهرستی تشکیل می‎دهند که به وسیله خزندگان موتورهای جستجو ایندکس شده‎اند.

 

اهمیت مفهوم SERP

فرارگیری در رتبه‎های بالای نتایج جستجو را مفهوم سئو شکل می‎دهد. آمارها نیز نشان می‎‎دهند که بیش از 91 درصد کاربران تنها صفحه اول جستجو را بررسی می‎کنند و صفحات بعدی حتی دوم نادیده گرفته می‎شوند. در نتیجه اهمیت صفحه اول نتایج جستجو ب هقدری است که عدم قرارگیری در این صفحه به معنای شکست در سئو است. استراتژی مناسب در بحث گزینش کلمات کلیدی و انتخاب رقابتی‎ترین واژه‎های کلیدی به منظور قرارگیری در صفحه اول بسیار موثر هستند.

بهبود serp

زمانی که این قضیه مطرح می‎شود، می‎توان گفت که استفاده از محتوای با کیفیت و با ارزش به همراه استراتژی صحیح در گزینش کلمات کلیدی بسیار موثر است. در مرحله اول بایستی رقبا را شناسایی کنیم و در این زمینه عوامل زیر را بایستی مد نظر بگیریم:

  • مشخص کردن کلمات کلیدی با بالاترین سطح اهمیت (اغلب اوقات تک کلمه‎ای و بسیار رقابتی)
  • موقعیت SERP سایت‎های رقیب برای گروهی از کلمات کلیدی مختلف (برای بررسی نقاط ضعف و قوت رقبا)
  • کلمات کلیدی تک و چند سیلابی (بهترین انتخاب استفاده از کلمات کلیدی که رقبا در آن ضعف دارد)
  • استفاده از کلمات کلیدی ترکیبی (یک استراتژی صحیح برای رسیدن به جایگاه درست برای کلمات کلیدی اصلی)


آموزش سئو با نوین سئو